najwiekszy slogan

Najczystsze miasto Świata

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

RANKING TOP 12 -  NAJCZYSTSZE MIASTA NA ŚWIECIE

Na skutek ogromnego wzrostu liczby ludności i nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych podczas ostatnich 30 lat, świat doświadczył poważnego pogorszenia się stanu środowiska. Na szczęście od pewnego czasu jesteśmy świadkami globalnego trendu w celu podjęcia działań w celu zwalczania skutków zmian klimatycznych.

Każdego roku, prowadzone są badania dotyczące jakości życia, które biorą pod uwagę takie czynniki jak dostępność wody, odbiór odpadów, system kanalizacji, zanieczyszczenie atmosferyczne i natężenie ruchu. Na bazie tych informacji wymieniamy poniżej najczystszy miasta świata :

    CALGARY ( KANADA )
    IFRANE ( MAROKO )
    HELSINKI ( FINLANDIA )
    HONOLULU ( HAWAJE )
    WELLINGTON ( NOWA ZELANDIA )
    ADELAIDE ( AUSTRALIA )
    KOBE ( JAPONIA )
    OTTAWA ( KANADA )
    REYKJAVIK ( ISLANDIA )
    SINGAPOUR ( SINGAPOUR )
    CURITIBA ( BRAZYLIA )
    BRISBANE ( AUSTRALIA )

 

Jak można zauważyć na drugim miejscu jest miasto marokańskie – IFRANE. Jest to niewielkie miasteczko w rejonie Średniego Atlasu, popularny kurort narciarski. Położony na wysokości 1665m n.p.m. zaskakuje europejskim stylem architektury w zachwycający sposób przypominając szwajcarskie miasteczko. Specyficzne położenie sprawia, że latem można poczuć tu orzeźwiający chłód, a zimą okoliczne stoki otula warstwa białego puchu. W 1935 roku zanotowano tu dotychczas najniższą temperaturę w Afryce: -24°. W Ifrane znajduje się jedyny anglojęzyczny uniwersytet Maroka finansowany przez Arabię Saudyjską. Region ten słynie z kilku znaczących źródeł wód mineralnych i źródlanych.

 

Nie posiadając żadnego przemysłu, jakość powietrza jest bardzo korzystna. Ifrane uważane jest jako jedno z najczystszych miast świata. Narodowy Park w Ifrane jest naturalnym, marokańskim  parkiem, jednym z najbardziej reprezentatywnych ze względu na bogactwo swojego ekosystemu i krajobrazów. Usytuowany w sercu Średniego Atlasu, na powierzchni bliskiej 500km², park ten obejmuje największy las cedrowy Maroka.

hurt small off    detal small off    direct small off

Facebook Likebox SliderCO WIESZ O MAROKO?

Najczystsze miasto Świata

Najczystsze miasto Świata

RANKING TOP 12 -  NAJCZYSTSZE MIASTA NA ŚWIECIE Na skutek ogromnego wzrostu liczby ludności i nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych podczas ostatnich 30 lat, świat doświadczył poważnego pogorszenia się stanu środowiska. Na...

CO NOWEGO?

Targi AKTYWNI 50+ w Poznaniu

Targi AKTYWNI 50+ w Poznaniu

W dniach od 6-7 kwietnia odbyły się wyjątkowe targ...

Prelekcja Uniwersytet w Warszawie

Prelekcja Uniwersytet w Warsza…

14 KWIETNIA Konsultantka Renata prezentowała nasze...

Targi Beauty Forum w Poznaniu

Targi Beauty Forum w Poznaniu

W dniach 26-27 kwietnia odbyły się kolejne targi k...

Copyrights: Maroko Produkt - 2014